Vrbnik

Liczba miejsc noclegowych: 9

Vrbnik

Pokaż na mapie
Vrbnik

Opis

Miasteczko Vrbnik wybudowane zostało na 49 metrowym klifie, który w tej części wyspy Krk wynurzył się z morza, labirynt krętych uliczek i ciasnej zabudowy. W sercu miasta, wśród wąskich uliczek, przy kościele św. Maryji, znajduje się renesansowa dzwonnica z XVI wieku, w której znajduje się muzeum dzieł sztuki.  
Tu znajduje się biblioteka rodziny Vitezić, w jej  której kolekcji znajduje się  Atlas Johan Koehlera z 1718 r.,  jeden z zaledwie dwóch zachowanych egzemplarzy na świecie. Historia Vrbnika i duża liczba głagolickich rękopisów przypominają o najstarszym chorwackim piśmie  z IX wieku. Miasto szczyci się swoimi  dawnymi osiągnięciami – pierwszą  chorwacką maszyną drukarską, która stoi w Vrbnickiej bibliotece.  Stare  domy mają tu bardzo ciekawy układ , przypominający swoim ułożeniem kiść winogrona, idealnie dopasowując  się do otaczających go winnic. Szlachetnych trunków z tych winnic można spróbować na Dniach Wina wyspy Krk. Uwodzicielski smak miejscowej odmiany białego wina o nazwie žlahtina, rozsławił swoją nazwą Vrbnik, a to tylko zaproszenie do tego co oferuje ten region.
Miasteczko otoczone jest  błękitem z jednej strony i winnicami z drugiej strony, co stanowi niesamowite połączenie. Vrbnik, wita swoich gości  szampanem Valomet,  którego butelki  trzymane są na dnie morza, na głębokości do 30 metrów na czas dojrzewania trunku.

Liczba miejsc noclegowych: 9