Milna

Liczba miejsc noclegowych: 29

Milna

Pokaż na mapie
Milna.jpg

Opis

Milna to niewielkie miasteczko usytuowane w głębokiej zatoce, po zachodniej stronie wyspy Brač. Większość zabudowy centralnej części miasta stanowią XVIII i XIX wieczne, dwupiętrowe domy. Niestety wiele z nich jest opuszczona a ich dachy oraz wnętrza zawalone, smutny widok w samym centrum Milny. W centrum, nad miastem góruje wieża gotyckiego kościoła Sv. Josipu.
Wśród turystów Milna słynie z wolniejszego, od dużych i znanych kurortów, tempa życia, braku hucznych dyskotek oraz z dobrych i zawsze pełnych restauracji.

Nieopodal centrum znajdują się piękne, kamieniste, żwirowe oraz częściowo piaszczyste plaże. 
Jeśli ktoś planuje pobyt na wyspie Brač, gorąco zachęcamy do dłuższej wizyty w Milnie. Z pewnością można tutaj odpocząc tutaj od gwaru panującego w innych miasteczkach.
Dziś Milna jest również uważana za najpiękniejszy i najbardziej chroniony port. Dzięki dwóm dobrze wyposażonym marinom, Milna zadowoli nawet najbardziej wymagających żeglarzy. Krasi to długa i piękna linia brzegowa z niższym domem, małym arcydziełem architektury ludowej. We wsi dominuje barokowy kościół z typową dalmatyńską dzwonnicą. Wnętrze kościoła obfituje w cenne obrazy weneckich malarzy. Milna była również znana z budowy statków w tym czasie, aw Milna była typowa dalmatyńska łódź bracera. Dziś Milna znana jest jako centrum turystyczne i ulubiony port żeglarski. Oprócz zabytków, przyrody i nieodparty urok typowy Dalmacji „małym miejscu”,

 

Liczba miejsc noclegowych: 29