Murter

Liczba miejsc noclegowych: 33

Murter

Pokaż na mapie
Murter

Opis


Murter to nazwa największego miasta położonego na wyspie o tej samej nazwie. To piękna wyspa połączona z lądem mostem zwodzonym w miejscowości Tisno, przejezdnym bez względu na warunki pogodowe. Jest to pełna zieleni wyspa, ulubiona przystań dla żeglarzy - malownicze zatoczki ze szmaragdową wodą i bliskość przepięknego Parku Narodowego Kornati oraz lasy sosnowe, figowce i drzewka oliwne, wśród których wiją się malownicze drogi to znak rozpoznawczy wyspy.

Panuje tu typowy klimat śródziemnomorski. Rozciąga się tu wiele dużych i małych plaż z czystą wodą, dzięki czemu można rozkoszować się wakacyjnym lenistwem przez cały urlop. Dla osób chcących zwiedzić okolice istnieją nadmorskie połączenie drogowe z innymi miastami Riwiery Šibenik-Primošten (Zadar - 70 km, Split 120 km).

Wyspa ma 12 kilometrów długości i 2 szerokości, co czyni ją łatwą do zwiedzania. W krajobrazie wyspy wyróżnia się kilka gór, na które można odbyć wspinaczkę: Raduc (125m n.p.m.) czy Gradina (63m n.p.m.). Murter posiada dobrą ofertę gastronomiczną, oraz różnorodne atrakcje sportowe. Ze sportów lądowych: korty tenisowe, boiska do koszykówki i mini footballu, a miłośnicy morza mogą żeglować, uprawiać wind-surfing i nurkowanie winem.

Liczba miejsc noclegowych: 33